Rubin – klejnot krwi królewskiej o potężnych właściwościach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rubin – klejnot krwi królewskiej o potężnych właściwościach

Artykuł sponsorowany

Rubin, nazywany „krwią ziemi”, jest jednym z najcenniejszych i najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych na świecie. Jego intensywna czerwoność i niezwykłe właściwości przyciągają uwagę od wieków. W tym artykule zgłębimy tajemnice rubinu, jego pochodzenie, właściwości i znaczenie w świecie klejnotów.

Pochodzenie i formacja

Rubin jest odmianą minerału korundu, a jego intensywna czerwień jest spowodowana obecnością chromu. Najcenniejsze rubiny pochodzą głównie z krajów takich jak Mjanma (Burma), Tajlandia, Sri Lanka i Mozambik. Powstaje on wskutek intensywnego ciśnienia i wysokiej temperatury, które działały na skały przez miliony lat.

Symbolika i historia

Rubin od dawna jest uważany za symbol miłości, pasji i mocy. W starożytnym Rzymie był nazywany „krwią ziemi” ze względu na swoje bogate czerwone zabarwienie. Wielu władców i monarchów nosiło rubiny jako znak władzy i prestiżu. Były również często wykorzystywane w klejnotach koronacyjnych i insygniach władzy.

Mistyczne właściwości

Rubin jest uważany za kamień energii i odwagi. Wierzy się, że wspomaga siłę witalną, wzmacniając ciało i umysł. Kamień ma również pozytywny wpływ na emocje, pobudzając uczucia miłości, radości i inspiracji. W medytacji uważa się, że pomaga otworzyć serce na miłość i hojność.

Wykorzystanie w jubilerstwie

Rubin jest bardzo ceniony w jubilerstwie ze względu na swoje piękno i rzadkość. Jest często wykorzystywany w tworzeniu pierścionków zaręczynowych, naszyjników, bransolet i innych wyjątkowych dzieł. Rubin w połączeniu z białymi diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi tworzy wytworny i efektowny wygląd.

Właściwości fizyczne i energetyczne

Rubin jest kamieniem o silnej energii życiowej. Uważa się, że wspomaga układ krążenia, poprawia jakość krwi i wzmacnia serce. Ma również pozytywny wpływ na przemianę materii i układ hormonalny. To kamień ochronny, który pomaga odpędzać negatywną energię i przyciągać do nas pozytywne wibracje. Wierzy się, że noszenie rubinu przynosi pomyślność, wzmacnia intuicję i rozwija wewnętrzną siłę.

Ciekawostki o rubinie

Rubin jest jednym z najcenniejszych klejnotów na świecie. W 2015 roku, Sunrise Ruby, niezwykle rzadki rubin o wadze 25,59 karata, został sprzedany na aukcji za rekordową kwotę 30,42 miliona dolarów. Jest to najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono za rubin na aukcji.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*