Jak wybrać wygodne buty na obcasie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać wygodne buty na obcasie?

Każda nowoczesna kobieta zdaje sobie sprawę, jak korzystnie na sylwetkę wpływa noszenie butów na obcasie. Ile razy jednak rezygnowałaś z przyjemności dodania sobie kilku centymetrów wzrostu, ponieważ przerażała cię wizja obolałych stóp i ogólnego zmęczenia? Nie musisz rezygnować z obcasów z obawy na dyskomfort. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni model butów, a ból odejdzie w zapomnienie i następnym razem będąc w sklepie, z przyjemnością wybierzesz kolejną parę butów na obcasie. 

Gdzie?

Zakupy w sklepie internetowym są luksusem dzisiejszych czasów i stanowią duże ułatwienie, kiedy większość dnia spędzasz w pracy, albo mieszkasz daleko od galerii handlowych. Wystarczy, że zmierzysz długość swojej stopy od czubka dużego palca do pięty, a zakup butów na stronie nie powinien sprawić Ci większego problemu. Sklepy internetowe mają tę przewagę nad swoimi stacjonarnymi odpowiednikami, że spokojnie możesz zapoznać się z całą ofertą i wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie model, nie przejmując się stresem związanym z zakupami. Przed sfinalizowaniem transakcji porównasz oferty i zapoznasz się z opinią innych klientek. Sklepy internetowe, takie jak Versada, gwarantują Ci szeroki asortyment i pewność, że w razie nietrafionego zakupu zwrot nie będzie stanowił problemu. Każdej z nas zdarza się robić zakupy pod wpływem chwili i oczywiście nie każdy z tych zakupów musi okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Kiedy?

Niezależnie, czy kupujesz buty w sklepie stacjonarnym, czy internetowym, najlepsza pora na zmierzenie Twojej stopy to popołudnie lub wieczór. Z pewnością zakupy w sobotni poranek to niekwestionowana przyjemność i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale musisz wziąć pod uwagę, że w obcasach będziesz musiała spędzić cały dzień w pracy albo całą noc na parkiecie. Dlatego mierzenie butów na wypoczętą stopę, nie jest dobrym pomysłem. Kupowanie butów w za małym lub za dużym rozmiarze z nadzieją, że dostosują się do Twojej nogi, nie jest dobrym pomysłem i ostatecznie doprowadzi do powstania pęcherzy oraz odcisków. Oczywiście, jeśli już kupiłaś buty w złym rozmiarze, nie oznacza to, że musisz się ich pozbywać. Dobrym rozwiązaniem będą żelowe wkładki, wizyta u szewca albo specjalne preparaty rozciągające skórę. 

Jak?

Wybierając buty na obcasie, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim, ważne jest, w jakich butach chodzisz na co dzień. Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z butami na podwyższeniu, zacznij od butów na koturnie, w których łatwiej będzie utrzymać Ci równowagę. Sprawdzą się one także dla pań o średnim wzroście. Za to dla niższych kobiet, najlepsze będą buty z wysokimi słupkami i szpilkami. Musisz jednak wziąć pod uwagę to, że im dłużej masz zamiar nosić buty, tym niższy obcas powinnaś wybrać. Dyskomfort odczujesz dopiero po kilku godzinach, dlatego tak ważne jest, żeby przed zakupem dokładnie przyjrzeć się wnętrzu obuwia. Wystające szwy, na które w pierwszej chwili mogłaś nie zwrócić uwagi, podczas całego dnia na nogach będą Ci przeszkadzać. Tak samo znaczące jest, z jakiego materiału została wykonana wyściółka buta. Przy braku odpowiedniej wentylacji, zagwarantujesz sobie bolesne odparzenia. Ostatnie, na co warto spojrzeć, to, w którym miejscu znajduje się obcas. Powinien być umiejscowiony na środku pięty, bo to właśnie takie modele gwarantują Ci największą stabilność. 

Podsumowanie

Jeśli kupujesz buty na większe okazje, warto zrobić to na kilka miesięcy przed uroczystością. Przez ten czas zdążysz zorientować się, czy czujesz się w nich komfortowo, a w razie potrzeby będziesz miała czas na wizytę u szewca. Buty na obcasie wcale nie muszą być niewygodne, grunt to słuchać swojego organizmu i szukać odpowiedniego modelu, zamiast męczyć się w za ciasnych czy za dużych butach.

Zdjęcie główne: Anastasia Shuraeva/Pexels

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*