Trend no brows nadal trwa – sprawdź, jak uzyskać modny efekt!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Trend no brows nadal trwa – sprawdź, jak uzyskać modny efekt!

Oprawa oka to kluczowy punkt w każdym makijażu. To ona nadaje mu wyrazu oraz najbardziej zwraca na siebie uwagę. Jeszcze niedawno największym trendem były gęste, grube i wystylizowane brwi. Od jakiegoś czasu natomiast hitem makijażowym jest no brows, czyli brwi farbowane w ten sposób, aby były niewidoczne. Komu ten trend pasuje i jak uzyskać idealny efekt? 

Trend no brows – dla kogo?

Niewidoczne brwi to niewątpliwie jeden z największych trendów, ale czy pasuje on każdemu? Podobnie jak z większością hitów modowych – jednej z nas będzie pasował bardziej, drugiej mniej! Do kogo więc ten trend głównie jest skierowany? Dobrze mogą się w nim poczuć posiadaczki naturalnie ciemnych i gęstych brwi, które są ozdobne same w sobie i mogą być pomijane w trakcie wykonywania makijażu. Zmiana ich koloru na bardzo jasny może być świetnym krokiem, który będzie rzucał się w oczy. Kobiety z rzadszymi, jaśniejszymi włoskami mogą się czuć nieco nieswojo bez podkreślania ich i wypełniania ubytków. Jednak rozjaśnienie może całkowicie zmienić wygląd oprawy oczu – warto więc spróbować. Jednak ważne, aby dopasować to do siebie – jeżeli podobają Ci się prawie niewidoczne brwi, to możesz takie nosić, niezależnie od tego, jaki kolor włosków posiadasz oraz jakie obecnie panują trendy! 

Jak uzyskać efekt no brows?

  1. Trend no brows sprawdzi się najlepiej na zadbanych, zdrowych włoskach. Nie będą one podkreślane, więc muszą być ozdobą samą w sobie. Aby o nie odpowiednio zadbać, podczas zmywania makijażu pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu brwi. Produkty, których używasz do ich podkreślania, zazwyczaj są ciężkie i wysuszające. Niedomywanie ich resztek naraża włoski na osłabienie. 
  1. Rozjaśnij brwi. Nie ma co do tego wątpliwości – aby uzyskać efekt no brows, musisz rozjaśnić swoje naturalne włoski. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest henna – możesz ją kupić w drogerii lub sklepie specjalistycznym. Postępując zgodnie z instrukcją, nałóż ją, odczekaj odpowiednią ilość czasu, zmyj i ciesz się jasnymi włoskami. Innym sposobem jest użycie farby. Wybierz odpowiedni kolor i również postępuj zgodnie z instrukcją. Jeżeli natomiast chcesz uzyskać jak najbardziej profesjonalny efekt, to wybierz się do stylistki. Ona za pomocą dobranych do tego produktów nada Twoim włoskom taki kolor, że będą zachowane w trendzie no brows.
  2. Jasne włoski odpowiednio wystylizuj. Bardzo często samo rozjaśnienie brwi nie wystarczy do tego, aby brwi wyglądały dobrze. Z tego powodu rozjaśnione włoski warto stylizować. Możesz to zrobić za pomocą żelu, mydła lub kleju do brwi. Po prostu nałóż produkt i wyczesz włoski do góry. 

Zdjęcie główne: Irene Giunta/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*