Plecak miejski – stylowy zamiennik torebki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Plecak miejski – stylowy zamiennik torebki

Większość kobiet nosi ze sobą torebki, by mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria, które mogą przydać się poza domem. Niestety w przekładana przez ramię lub noszona w dłoni torebka nie zawsze jest najlepszą i najwygodniejszą opcją.

Noszenie torebki na jednym ramieniu może powodować skrzywienie lub ból kręgosłupa, wzmagać napięcie w mięśniach karku, co powoduje migreny. Skoro torebki nie są dobrym rozwiązaniem dla zdrowia i samopoczucia, jaką alternatywę mają kobiety? Dowiedz się, czym jest plecak miejski – idealny zastępca dla torebki.  

Wolne ręce – swoboda poruszania się  

Noszenie torebki w ręce sprawia, że większość kobiet przez cały czas do dyspozycji ma tylko jedną wolną dłoń. Wszystkie chyba zgodzimy się, że nie jest to wygodne ani praktyczne. Mało tego, taka postać rzeczy może nawet powodować niebezpieczeństwo w razie upadku.

Plecak miejski, jak sama nazwa wskazuje, noszony jest na plecach, dzięki czemu obie ręce masz przez cały czas wolne. Taki gadżet nie ogranicza swobody ruchu, a nawet jej dodaje, ponieważ dzięki niemu możesz bez problemu operować obiema rękami. Jeśli cenisz sobie swobodę i komfort, plecak to coś dla Ciebie.   

Klasyka w miejskim stylu   

Jeszcze do niedawna plecak kojarzył się raczej ze stylem sportowym lub ewentualnie ze szkołą. Być może nawet do teraz trudno Ci wyobrazić sobie elegancki plecak, jednak jest to możliwe.

Nowoczesne plecaki miejskie są nie tylko modne, lecz także bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o styl. Zazwyczaj wykonane są ze skóry lub jej imitacji i mają pikowany wzór lub charakterystyczny dla danego projektanta nadruk. Dzięki temu możesz założyć je zarówno do jeansów, jak i do sukienki.

Jeśli więc lubisz miejski styl, ale również elegancję, plecak Guess doskonale wpasuje się w Twoją garderobę i z pewnością będzie pasował do większości codziennych outfitów. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, dlatego miejskie plecaki są wspaniałym i bardzo uniwersalnym dodatkiem, który dopełni większość stylizacji.   

Plecak lepszy od torebki 

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, torebki wcale nie są zdrowe dla kręgosłupa. Mogą one niestety powodować wady postawy przez to, że obciążają tylko jedną stronę ciała. Zwłaszcza młode dziewczyny, których układ kostny jeszcze się rozwija, nie powinny często nosić torebek.

Codziennie zabierane do miasta czy do szkoły torby zawierają bardzo dużo bardziej lub mniej potrzebnych rzeczy, przez to często są ciężkie. Plecak, nawet jeśli jest załadowany po brzegi, rozkłada ciężar na obie strony ciała, o ile noszony jest poprawnie, czyli na obu ramionach. Dzięki noszeniu plecaka na co dzień możesz uniknąć bólu pleców, spięcia w karku, a nawet migreny, ponieważ są to schorzenia wywołane zbyt dużym obciążeniem kręgosłupa.

Moda bywa kapryśna, a niektóre osoby często w jej imię ryzykują swoje dobro i zdrowie. Torebki to bardzo popularne i najczęściej wybierane do damskich stylizacji dodatki i, choć nie są aż tak poważnym zagrożeniem dla zdrowia, noszone z dużą częstotliwością mogą przynosić negatywne skutki.

Dbaj o siebie, swoje dobre samopoczucie, kręgosłup i zdrowie, wybierając na co dzień plecak miejski, a tylko od czasu do czasu, na przykład na duże wyjścia, zabierając torebkę. Wcale nie musisz rezygnować ze stylu i modnych outfitów, plecak miejski to prawdziwy hit tego sezonu!

Zdj. główne: Alexandra Tran/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*